Reakce na ženskou gymnastiku vítězné zlaté jsou hodné vlastních medailí

Obsah:

Setkání a poté překonání všech nejvyšších očekávání získalo tým žen v USA v neděli zlatou medaili za celkovou týmovou soutěž. Superstar Simone Biles připravil cestu pro druhé týmové olympijské vítězství spolu se spoluhráči Aly Raisman, Gabby Douglas, Laurie Hernandez a Madison Kocian. Twitterské reakce na ženská gymnastika, která vyhrává zlato, si zaslouží vlastní medaile.

Toto je poprvé, kdy americký tým pro gymnastiku získal zlaté medaile zpět-dozadu. Konečné skóre týmu 184.897 bylo o více než osm bodů vyšší než ruské stříbrné medailisty - opravdu obrovská marže. Zdánlivě prakticky bezchybné, výkony, které přispěly k neuvěřitelně vysokému skóre, naznačují, že ve finále jednotlivých zájezdů, které se uskuteční ve čtvrtek 11. srpna, se objeví velké věci. Biles a týmový kapitán Raisman, který získal první a druhý v kvalifikaci, bude reprezentovat USA. Spoluhráč Douglas získal třetí místo, ale olympijské předpisy zakazují týmům mít v jednotlivých finále více než dvě gymnasty. Takže i když byl Douglasův výsledek téměř o dva body větší než čtvrtý finišer, brazilský Rebeca Andrade, zdá se, že jsme zatím viděli poslední Douglase.

Ale zpět k oslavě!

Pojmenovaný "konečný pět" (protože každý tým USA potřebuje chytlavou přezdívku), ženy byly vedeny k vítězství koordinátorkou národního týmu Martha Karolyi. Karolyi trénuje americký tým od roku 2001 a ona odešla do důchodu, co se zdá být nejvíce nedotknutelným vrcholem. Tým vybral "The Final Five" jako přezdívku, protože jsou posledním olympijským týmem Karolyiho; je to chtít ji ctít. Navíc na příštích olympijských hrách budou týmy pro gymnastiku tvořeny čtyřmi členy, nikoli pěti. Skutečně, tito sportovci označují konec éry, protože v roce 2020 by to mohlo vypadat úplně jinak.

Biles získal nejlepší den klenby, paprsku a podlahy - což je rozdíl, který se očekává, že přijde na jednotlivé události později v naději, že získá více medailí. Mohla by vybojovat celkem pět v Riu, které by přidaly její již vyčerpávající sbírku medailí mistrovství světa (má 10).

V současné době jsou Spojené státy s Čínou vázány nejprve s pěti získanými celkovými zlatými medailemi. Vezmeme-li v úvahu všechny úrovně medailí, je USA s předstihem 20 proti Číně 13. Ale jsme právě na začátku soutěže v tomto okamžiku. Příští týdny budou jistě nabízet další překvapení a rozrušení, což nám dává nové názvy domácností, aby se naučili, a přitom se obávali starým favoritům.